Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Kultura

Trwają zapisy na Jastrzębski Maraton Fotograficzny

17.05.2019 13:00 | 0 komentarzy | (q)

Jastrzębski Maraton Fotograficzny odbędzie się 8 i 9 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” i Partner Strategiczny OLYMPUS Polska.

Trwają zapisy na Jastrzębski Maraton Fotograficzny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębski Maraton Fotograficzny to przede wszystkim doskonała zabawa, okazja do rozwinięcia swojej kreatywności i twórcza rywalizacja. A to nie wszystko – podczas maratonu będzie okazja do wypożyczenia sprzętu fotograficznego marki Olympus i uczestniczenia w wieczorze autorskim jurorów maratonu. Najnowszą wystawę zaprezentuje także jeden z jurorów – Łukasz Bożycki.

W maratonie może wziąć udział każdy miłośnik fotografii, który w momencie dokonania zgłoszenia będzie osobą pełnoletnią lub osobą powyżej 14. roku życia posiadającą zgodę opiekuna ustawowego na udział w wydarzeniu. Uczestnik zgłasza chęć udziału mailowo na adres sjkf@niezalezni.art.pl i uiszczając opłatę w wysokości 50,00 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, więc o uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy będą musieli wykonać cztery fotografie na cztery tematy zadane kolejno podczas maratonu. Pomysłowość, otwartość, interpretacja rzeczywistości, ale i odwaga, spokój, walka z czasem i zmęczeniem oraz wizja powstania czterech świetnych fotografii – tym będą musieli wykazać się „maratończycy”. Tematy zdjęć pozostają tajemnicą organizatorów do dnia rozpoczęcia maratonu.

Profesjonale Jury, pod przewodnictwem Przemysława Jakubczyka, wyłoni trzy najlepsze zestawy czterech zdjęć przyznając miejsce I, II i III. Nagrodą za I miejsce jest aparat fotograficzny Olympus + bon na produkty Artibo o wartości 500 zł. Nagroda za II miejsce to lornetka Olympus + bon na produkty Artibo o wartości 300 zł. Nagroda za III miejsce to lornetka Olympus + bon na produkty Artibo o wartości 200 zł. Dodatkowo Jury przyzna nagrody wyróżnienia dla każdej z 4 kategorii. Do partnerów wydarzenia dołączają kolejni – pula nagród cały czas rośnie!

Partnerami Jastrzębskiego Maratonu Fotograficznego są: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju, Artibo, Sansa Europe Sp. z o.o. - wyłączny dystrybutor marki Peak Design na terenie Polski, Księgarnia Autorska Jastrzębie-Zdrój, Epson, FOTO-PLUS – specjalistyczne sklepy foto-wideo.

Partnerami medialnymi są: Nowiny.pl oraz Jasnet.pl.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu miasta Jastrzębie-Zdrój.

Program, regulamin i szczegółowe informacje dotyczące Jastrzębskiego Maratonu Fotograficznego dostępne są na stronie https://www.facebook.com/Niezalezni.