Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Kultura

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

W Raciborzu zabrzmiała muzyka filmowa [ZDJĘCIA]

10.05.2019 21:20 | 0 komentarzy | mad, rck

To była prawdziwa uczta dla duszy. Koncert zorganizowano w piątkowy wieczór 10 maja w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury.

W Raciborzu zabrzmiała muzyka filmowa [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

10 maja na deskach Raciborskiego Domu Kultury odbyła się prawdziwa uczta duchowa, nie tylko dla wielbicieli muzyki, ale również dla tych, którzy kochają film! A to za sprawą Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka z Ostrawy. Orkiestra powstała w setną rocznicę urodzin kompozytora (Janačka) na bazie orkiestry radiowej, założonej w okresie międzywojennym. Filharmonia ostrawska koncertuje na całym świecie. W minioną sobotę muzycy wystąpili również w Raciborzu, pod batutą Jana Kučery – dyrygenta, kompozytora i pianisty, który jest uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych czeskich artystów. Na naszej scenie pojawiła się także słowacka śpiewaczka operowa, o anielskim głosie, Patricia Janečkova.

Richard Strauss - Jako rzecze Zaratustra, John Barry - James Bond, Nino Rota - Ojciec chrzestny, Ennio Morricone - Gorączka złota, Ludwig Beethoven - VII Symfonia, John Williams - Harry Potter, Howard Shore - Concerning Hobbits, John Williams - Star Wars czy Richard Wagner - Cwał Walkirii. To m.in. takie utwory zabrzmiały w ramach koncertu w RCK.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ