Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Kultura

W służbie słowa czyli Dzień Bibliotekarza w Raciborzu [ZDJĘCIA]

08.05.2019 16:27 | 0 komentarzy | żet

8 maja w siedzibie głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zorganizowano Dzień Bibliotekarza.

W służbie słowa czyli Dzień Bibliotekarza w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor Małgorzata Szczygielska w krótkiej prezentacji omówiła najważniejsze wydarzenia minionego roku, ze szczególnym uwzględnieniem remontu biblioteki, ale też imprez organizowanych przez raciborską książnicę i jej filie. - Chciałabym podziękować wszystkim pracownikom biblioteki, bo pakowanie i rozpakowywanie książek to była ciężka, fizyczna praca - powiedziała dyrektor Szczygielska.

W uroczystości wzięli udział m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz, wicestarosta Marek Kurpis, wiceprezydent Michał Fita, przewodniczący rady miasta Leon Fiołka. Gabriela Lenartowicz wspominała czasy szkolne, gdy budynek dzisiejszej biblioteki był pięknym, ale zaniedbanym gmachem, w którym można było wypożyczyć płyty winylowe. - To jest zupełnie inna rzeczywistość - powiedziała, gratulując dyrekcji i pracownikom realizacji tego przedsięwzięcia. Wyraziła przekonanie, że zawód bibliotekarza ma przyszłość, bo choć zmieniają się nośniki, słowo wciąż jest najważniejsze.

Wicestarosta Marek Kurpis pochwalił pracowników biblioteki za przygotowywanie szerokiej oferty placówki, adresowanej do wszystkich grup społecznych - od dzieci, przez młodzież, osoby niepełnosprawne, na seniorach skończywszy. Wiceprezydent Michał Fita powiedział, że zawód bibliotekarza to misja wywoływania ducha czytelnictwa. Za wykonywanie tej misji podziękował w imieniu swoim, prezydenta Dariusza Polowego oraz rady miasta. Na prośbę dyrektor odczytał również list od prezydenta Dariusza Polowego.

W trakcie uroczystości podziękowano również za pracę odchodzącym na emeryturę bibliotekarkom.

Więcej w kolejnym numerze "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz