Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Słynna aktorka zagości w Bałtyku

07.03.2019 18:00 | 0 komentarzy | red

Pokaz specjalny filmu „Wspomnienie lata” z udziałem Urszuli Grabowskiej, Adama Guzińskiego oraz Maxa Jastrzębskiego odbędzie się 10 marca w raciborskim Kinie Bałtyk.

Słynna aktorka zagości w Bałtyku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Instytucja Filmowa Silesia Film wprowadza na rynek dystrybucyjny film „Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Guzińskiego, z udziałem Urszuli Grabowskiej, Roberta Więckiewicza oraz debiutującego na ekranie Maxa Jastrzębskiego.

W Kinie Bałtyk film „Wspomnienie lata” można będzie oglądać od 8 marca, a 10 marca w niedzielę, o godzinie 16.00 zaplanowano pokaz specjalny filmu. Projekcji będzie towarzyszyć spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim oraz odtwórcami głównych ról: Urszulą Grabowską i Maxem Jastrzębskim.

Akcja „Wspomnienia lata” rozgrywa się pod koniec lat 70. w Polsce. Wakacyjny gwar podmiejskiego kąpieliska miesza się z dźwiękami przeboju Anny Jantar. Film Adama Guzińskiego to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami.

„Wspomnienie lata” to obraz dostrzeżony już przez selekcjonerów festiwalowych, wyróżniony na krakowskim festiwalu Off Camera i łódzkim Forum Kina Europejskiego Cinergia (najlepszy debiut). Producentem filmu jest Opus Film – firma odpowiedzialna za powstanie m.in. nagrodzonej Oscarem „Idy” i nominowanej do Oscara „Zimnej wojny”.

fot. materiały dystrybutora