Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Kultura

Radny Borowik: urząd zmusza mieszkańców do rezygnacji z Dni Raciborza

27.02.2019 17:02 | 2 komentarze | ma.w

Wieloletni organizator Memoriału Strażackiego wystąpił na początku lutowej sesji o przedyskutowanie na forum rady miasta pomysłu z odpłatnością za koncert Kultu w ramach Dni Raciborza. Stanisław Borowik krytycznie ocenia to rozwiązanie i zapowiada, że raciborzanie gremialnie będą rezygnować ze wspólnego z miastem obchodzenia święta Raciborza i pojadą na darmowe koncerty do sąsiednich miast.

Radny Borowik: urząd zmusza mieszkańców do rezygnacji z Dni Raciborza
Stanisław Borowik uważa, że za opłacone przez podatników Dni Raciborza, mieszkańcy nie powinni ponosić dodatkowych opłat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Borowik chce zmiany decyzji o wprowadzeniu opłat za koncert Kultu. Magistrat poprzez swego rzecznika prasowego potwierdził ostatnio, że planuje biletowanie na poziomie 1, 5 lub 10 zł (początkowo mowa była o 20 zł - informacje nieoficjalne). Zaplanował występ grupy Kazika Staszewskiego na Zamku Piastowskim (we wtorek wicestarosta Marek Kurpis mówił Nowinom, że starostwo nic na ten temat jeszcze nie wie - przyp. red.). Co istotne, Kult zaprezentuje się tydzień wcześniej w Wodzisławiu Śląskim. Prawdopodobnie za darmo, choć mówi się tam o wejściówkach za 1 zł ze względów porządkowych. Koncert odbędzie się na stadionie miejskim, gdzie zmieści się o wiele więcej ludzi niż na Zamku Piastowskim (tam szacuje się, że "wejdą" 2 tys. fanów). Tamtejszy prezydent Mieczysław Kieca zaprosił wszystkich raciborzan do swego miasta na ten koncert pytany przez dziennikarzy o pomysł o biletowaniu w Raciborzu.

Przewodniczący rady miasta Leon Fiołka zadeklarował podjęcie tematu pod koniec lutowej sesji, w formie wolnego wniosku Stanisława Borowika. O tym co zdecydowano w tej sprawie napiszemy wkrótce.

Wniosek Stanisława Borowika ws. Dni Raciborza.jpg

Ludzie:

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.