Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Kultura

Dni Raciborza 2019. Czy koncert zespołu Kult będzie biletowany?

06.02.2019 09:30 | 15 komentarzy | ma.w

W urzędzie miasta zastanawiają się nad wprowadzeniem opłaty za koncert grupy Kult i Kazika Staszewskiego. Zaplanowano go w Raciborzu w piątek 14 czerwca. Scena ma stanąć na Zamku Piastowskim. Byłby to pierwszy biletowany koncert plenerowy organizowany przez magistrat czyli z pieniędzy podatników.

Dni Raciborza 2019. Czy koncert zespołu Kult będzie biletowany?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy koncert Kultu na Dniach Raciborza 2019 powinien być

Dni Raciborza 2019 odbędą się w weekend 14 - 16 czerwca, to oficjalna informacja z urzędu, wcześniej rzecznik prasowy podał błędne daty 15-18 czerwca. Z informacji jakie przekazał dziennikarzom na ostatniej posesyjnej konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy, zespół Kult z Kazikiem Staszewskim jest jedyną gwiazdą zakontraktowaną na święto miasta. Zastanawiał się czy powinien już podać mediom ten komunikat, choć jest już luty i w latach ubiegłych urząd w styczniu znał szczegóły czerwcowych, miejskich koncertów. Podczas konferencji konsultował ujawnienie wieści o koncercie ze swoimi podwładnymi (szefem Marcinem Wojnarowskim i rzecznikiem Leszkiem Iwulskim) z Biura Obsługi Prezydenta. W końcu uznał, że to zrobi i niech "informacja pożyje z tydzień".

Odkąd istnieje raciborski samorząd wszystkie koncerty plenerowe organizowane przez Miasto, w ramach Dni Raciborza czy Pożegnania Lata, były darmowe dla mieszkańców. Tymczasem w magistracie rozważają (ustalenia nieoficjalne) wprowadzenie płatnych wejściówek. Z naszych danych wynika, że w grę wchodzi cena 20 zł.

W przeszłości, gdy Dni Raciborza kilkakrotnie organizowano na stadionie OSiR ówczesna wiceprezydent dr Ludmiła Nowacka mówiła o pomyśle tanich (rzędu 5 zł) wejściówek na teren ośrodka w trakcie miejskich imprez. Jednak tych rozwiązań nigdy nie wdrożono w życie.

Za sprawy organizacji imprez kulturalnych w Raciborzu odpowiada aktualnie prezydent Dariusz Polowy, któremu podlega "resortowo" wydział edukacji, kultury i sportu.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.