środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Kultura

Polowy cytował Platona, Swoboda prosił o więcej. Koncert Noworoczny w RCK

25.01.2019 19:17 | 7 komentarzy | ma.w

Kto przyjął zaproszenie raciborskich włodarzy na doroczną imprezę w domu kultury? Przy wysokiej frekwencji, w obecności m.in. senatora Adama Gawędy, członka zarządu województwa Michała Wosia i posła Krzysztofa Gadowskiego w piątek 25 stycznia wystąpiła na deskach RCK Orkiestra Silesian Art Collective.

Polowy cytował Platona, Swoboda prosił o więcej. Koncert Noworoczny w RCK
Wśród gości włodarzy pojawił się Ryszard Winiarski były starosta raciborski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Występ artystyczny poprzedziły krótkie przemówienia prezydenta i starosty. Dariusz Polowy mówił za Platonem, że najważnieszy jest początek. - Dla mnie i pana starosty to jest początek nowej drogi. Na początku podejmuje się zobowiązania. Z nimi jest tak jak z właścicielami psów, którzy dzielą się na tych, co się przyznają, że śpią ze swoimi pupilami i na tych, którzy o tym nie mówią - opowiadał włodarz Raciborza.

Nasze zobowiązania noworoczne stają się dużo poważniejsze od tych, które dotąd podejmowaliśmy - mówił prezydent Raciborza.

Polowy życzył sobie i swoim współpracownikom: siły, determinacji i odrobiny szczęścia. - Żeby nasze postanowienia się spełniły - podkreślił.

Starosta Grzegorz Swoboda złożył zaproszonym życzenia "wszystkiego dobrego, dużo zdrówka, błogosławieństwa i pomyślności". - Abyśmy mogli wszystkie wyzwania wspólnie zrealizować - zaznaczył. Dziękował za wkład pracy w zamierzenia, m.in. byłemu staroście Ryszardowi Winiarskiemu jak i tym, których "na co dzień nie widać". - Jednocześnie proszę o więcej, bo nasz powiat ma jeszcze wiele wyzwań, wiele nas czeka. Razem damy radę - oznajmił G. Swoboda.

Koncert prowadziła dyrektor RCK Joanna Maksym - Benczew.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski