Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Kultura

Okazja do spotkania z Wandą Bukowską. "Jest niesamowitą osobą"

22.01.2019 18:25 | 0 komentarzy | mak

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Wandą Bukowską, założycielką Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. W poniedziałek 28 stycznia o godz. 17.00 autorka książki „Wspomnienia z okresu od 1918 do 2018” podzieli się ze słuchaczami zajmującą historią swojego życia. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu „COOLturalny gość WCK”.

Okazja do spotkania z Wandą Bukowską. "Jest niesamowitą osobą"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nic tak nie chwyta za serce jak pełna wzruszeń historia sprowadzona do konkretnych sytuacji i osób. Taka bez wątpienia jest książka Wandy Bukowskiej, w której autorka wraca pamięcią do lat spędzonych na zesłaniu, do ciężkich realiów powojennych, także do swej działalności w harcerstwie, w szkolnictwie, opisuje również bogate doświadczenia związane z pracą instruktora. Książka odzwierciedla także jej osobowości - niezłomność charakteru, odwagę, ogromną determinację i pasję do realizowania celów. To wspomnienia pełne skrajności, w których nie brak radości, beztroski, ale wiele w nich rozczarowania i tęsknoty. To historia, w której jak w lustrze odbijają się losy naszego narodu.

- Pani Wanda Bukowska jest niesamowitą osobą z ogromnym bagażem doświadczeń i sukcesów artystycznych oraz bogatych, choć niejednokrotnie trudnych, doświadczeń życiowych. Jej pozytywna energia udziela się praktycznie wszystkim, którzy mieli okazję ją poznać. Jej zapał do pracy z młodymi ludźmi oraz pedagogiczny profesjonalizm powinny być wzorem dla każdego instruktora i nauczyciela. Współpraca z panią Wandą jest dla mnie wielkim zaszczytem - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

By dowiedzieć się więcej, bez wątpienia warto wziąć udział w spotkaniu. Będzie to okazja do rozmowy z wyjątkowym człowiekiem, a także szansa na poznanie bogatej osobowości Wandy Bukowskiej oraz jej zainteresowań, które znacznie wykraczają poza ramy folkloru.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a zainteresowani mogą kupić książkę Wandy Bukowskiej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim w cenie 22 zł.