Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Kultura

Dolomity w obiektywie Marka Rapnickiego [ZAPOWIEDŹ]

08.01.2019 12:52 | 0 komentarzy | rck

"Dolomity - najpiekniejsza architektura świata" – wystawa fotografii Marka Rapnickiego w Galerii OBOK w piątek 18 stycznia o godz. 17.00.

Dolomity w obiektywie Marka Rapnickiego [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
styczeń
18 piątek

Dolomity w obiektywie Marka Rapnickiego

Start 18.01.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Dolomity - najpiekniejsza architektura świata - takich słów w odniesieniu do gór Południowego Tyrolu użył kiedyś Le Corbusier. Nie trzeba wiele czasu, aby przekonać się, że słynny szwajcarski architekt mówił prawdę. Dolomity urzekają zróżnicowaną formą, kolorytem, wreszcie dostępnością, dzięki której każdy wytrwały wędrowiec może tam poczuć się jak zdobywca. Cinque Torri, Tre Cime di Lavaredo, Sassolungo, Monte Cristallo, Tofana de Rozes, Sass Pordoi, Geissler Gruppe, Catinaccio – to nazwy, które samym swoim brzmieniem przykuwają uwagę i skłaniają do podróży!

Wystawa pokazuje fragment dokumentacji trzech pobytów w Dolomitach z lat 2017/2018. Jest próbą podzielenia się pięknem stron odległych od Raciborza tylko o dzień jazdy samochodem. Za wysiłek i pokorę wobec natury Dolomity odwdzięczają się pięknem, ciszą i harmonią. Najlepiej poza sezonem. Wystarczy wyjść ze schroniska, zapomnieć o obiedzie. Dobrze czytać mapę. I zabrać ze sobą aparat!

Wstęp wolny.

źródło: RCK