Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Kultura

O kobietach ze Śląska w raciborskiej bibliotece

16.12.2018 09:50 | 0 komentarzy | d

Annę Wyszkoni najbardziej tremują koncerty na Śląsku, Marta Frank stworzyła markę kosmetyków na bazie... węgla a Kasia Moś i Kinga Paruzel nie wyobrażają sobie mieszkać gdzie indziej. W raciborskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie, którego gościem była pochodząca z Rud Katarzyna Siwczyk - autorka książki „Kobiety ze Śląska”.

O kobietach ze Śląska w raciborskiej bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Kobiety ze śląska” to dziesięć rozmów, dzięki którym czytelnik pozna bliżej śląskie kobiety sukcesu, które jednogłośnie podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce. Publikacja obala stereotyp kobiety ze Śląska – gospodyni i kury domowej, wręcz przeciwnie, utwierdza w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu, które w każdej dziedzinie doskonale sobie radzą. Od biznesu, po muzykę i świat mody. Znajdziemy w niej wywiady z piosenkarkami Anną Wyszkoni i Katarzyną Groniec, Miss Polonią Kariną Wojciechowską, aktorką Jolantą Fraszyńską, bizneswoman Martą Frank, pisarką Anną Dziewit-Meller, prezenterką Anną Popek oraz finalistką Master Chefa Kingą Paruzel.

Na spotkaniu przy Kasprowicza 12 Katarzyna Siwczyk zaprezentowała pokrótce każdą z bohaterek, nie zdradzając jednak zbyt wielu szczegółów i zachęcając w ten sposób do przeczytania jej książki. Wieczór przerodził się w miłe, kameralne, „babskie” spotkanie.

źródło: MiPBP w Raciborzu.