Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Kultura

Dzieci bawią się i uczą na koncertach umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA]

28.11.2018 16:19 | 0 komentarzy | ż

W miniony piątek w Raciborskim Domu Kultury gościliśmy dzieci z klas 1-3 raciborskich szkół podstawowych na comiesięcznych koncertach umuzykalniających prowadzonych przez Franciszka Borysowicza.

Dzieci bawią się i uczą na koncertach umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem najmłodsi melomani poznali różnice między altówką a skrzypcami, a także tajniki fortepianu. Instrumenty prezentowali nam Sonia Mitros (skrzypce, altówka), Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Jakub Gwardecki (fortepian), absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, wykładowca muzyki na AM w Katowicach i w szkole muzycznej w Żorach. Oboje muzyków koncertuje zarówno w Polsce jak i zagranicą.

W piątkowe przedpołudnie dzieci mogły usłyszeć następujące utwory: „Krakowiak F-dur” K. Szymanowskiego, „Menueta”L. Boccherini’ego, „Prząśniczka” F. Mendelssohna, „Humoreska” A. Dworzaka a także „Muszkę flejtuszkę i „Pośpieszną ciuchcię” D. Obijalskiej. Były również znane ragtime’y S. Joplina „Entertainer” oraz „Maple Leaf Rag”. Najmłodsi aktywnie włączali się w tworzenie muzyki, wyklaskując rytm w utworze „Gawot” F. Gosseca. Nasze koncerty to nie tylko poznawanie muzyki ale również dobra zabawa.

Koncerty umuzykalniające dla dzieci są finansowane przez Gminę Racibórz.

źródło: RCK, oprac. ż