Wtorek, 19 lutego 2019

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Kultura

To była jazzowa uczta [ZDJĘCIA]

23.11.2018 22:54 | 0 komentarzy | mad

W piątek 23 listopada Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło na kolejne spotkanie w ramach trzeciej edycji festiwalu Palm Jazz. Na deskach RCK wystąpili: skandynawski zespół Live Foyn Friis, prowadzony przez norweską wokalistkę oraz czarnoskóra wokalistka z USA, Karen Edwards.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Było to już kolejne spotkanie organizowane w ramach tegorocznej edycji. Tydzień wcześniej w Raciborskim Centrum Kultury wystąpił John Scofield, jeden z kilku najważniejszych mistrzów gitary jazzowej na świecie. – Jego miłośnicy zjechali z całej południowej Polski, wielu fanów gitary jazzowej przywiozło swoją, aby uzyskać autograf. To był rzeczywiście piękny koncert – podsumowuje Anna Kokolus, wicedyrektor RCK.

Anna Kokolus zauważa, że muzyka jazzowa cieszy się zainteresowaniem wśród raciborzan. – Mieszkańcy czekają na te koncerty, pytają, szukają. Jako RCK proponujemy sporo tych koncertów jazzowych, nie byłoby tego, gdybyśmy widzieli, że nie cieszą się zainteresowaniem. To nie jest łatwa muzyka, ale też nie ma co do jazzu się zrażać – komentuje wicedyrektor RCK.

Festiwal Palm Jazz wywodzi się z Gliwic i tam się rokrocznie odbywa, jednak ma swoje odnogi festiwalowe, w tym w Raciborzu.

Zobacz zdjęcia z koncertu: Palm Jazz w Raciborzu.