Poniedziałek, 27 stycznia 2020

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Edward Simoni z fletnią Pana wystąpił w MOKSiR [ZDJĘCIA, WIDEO]

18.10.2018 21:40 | 0 komentarzy | kozz

W Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej na zaproszenie mniejszości niemieckiej powiatu raciborskiego wystąpił polsko-niemiecki artysta Edward Simoni.

Edward Simoni z fletnią Pana wystąpił w MOKSiR [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

59-letni Edward Simoni to polsko-niemiecki muzyk grający na fletni Pana, a także kompozytor pieśni tworzonych do gry na tym instrumencie. Fletnia Pana to instrument muzyczny zaliczany do grupy aerofonów wargowych oraz instrumentów dętych drewnianych. Nazwa instrumentu i jego powstanie wiąże się z mitem o hamadriadzie Syrinks. Współcześnie najbardziej znanymi muzykami grającymi na fletni Pana są: rumuński artysta Gheorghe Zamfir oraz pochodzący z Polski Edward Simoni.

Muzyk od lat mieszka w Niemczech i gra na fletni Pana - obok Gheorghe'a Zamfira uznawany jest za najwybitniejszego panflecistę świata. Współpracował m.in. z Tatjaną Seyffert, Francisco Araizą, Christianem Franke, Michaelem Shepherdem, wielokrotnie występował w telewizji. Jego albumy osiągnęły status złotej i platynowej płyty.

Czwartkowy koncert w Kuźni Raciborskiej został przyjęty z wielką owacją, a mury MOKSiR wypełniły się do ostatniego miejsca.