Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Kultura

Raciborzanie w Indiach [ZDJĘCIA]

26.09.2018 06:55 | 0 komentarzy | kozz

Zespół Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" w Raciborzu przebywa w Chandigarh w Indiach na I Festiwalu Folklorystycznym, który odbywa się w Uniwersytecie w Chandigarh.

Raciborzanie w Indiach [ZDJĘCIA]
Artur Stroka i Anna Dawidów w strojach rzeszowskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborscy tancerze pod opieką instruktor Aldony Krupy-Gawron mają już za sobą pierwsze występy na których pokazali Poloneza i tańce rzeszowskie. Szefowa "Źródła" odśpiewała ludową pieśń hinduską "Bole Chudiyan". Raciborzanie brali udział także w barwnym korowodzie w którym przeszło kilkanaście zespołów z różnych stron świata. Dominują tancerze z Azji jak np. Singapur, Chiny, Indonezja, ale są też europejskie jak Słowacy, Polacy i Niemcy. 

Tancerze "Źródła" będą mieli także czas na zwiedzanie Indii. Pojawią się w większych miastach jak Dźajpur, Agra i Nowe Delhi. W Chandigarh przebywać będą do 30 września.

Dla zespołu Raciborzanie to nie pierwszy tak daleki wyjazd. W minionych latach koncertowali m.in. w Brazylii, Meksyku i Chinach. Na ręce szefowej "Źródła" składane są kolejne zaproszenia jak np. z Nepalu czy Tahiti.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia.