Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Kultura

Koncert Pro-Creation w Starej Gazowni. Zespół promuje nową płytę [FILM]

25.09.2018 21:12 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 21:58

Po ośmiu latach rybnicki zespół Pro-Creation wydaje nową płytę. Czy będzie tak udana jak poprzednia? O tym będzie można przekonać się już 29 września w rybnickiej Starej Gazowni.

Koncert Pro-Creation w Starej Gazowni. Zespół promuje nową płytę [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rybnicki Pro-Creation powraca z nowym wydawnictwem Noli Me Tangere. Płyta zawiera 11 autorskich kompozycji, z których niemal wszystkie będzie można usłyszeć 29 września w klubie przy 3 Maja w Rybniku. Tego dnia odbędzie się również oficjalna premiera płyty.

Pro-Creation debiutował w 2000 roku od początku wpisując się w nurt ciężkich brzmień rybnickiej sceny muzycznej. Do 2010 roku ukazało się kilka wydawnictw, jednak najważniejszą płytą był krążek Prosiak4life. Zespół przez osiemnaście lat eksperymentował ze składem zespołu i sięgał między innymi po elektronikę w swoich utworach. Teraz wrócił do korzeni. Nowa płyta składa się z chwytliwych gitarowych riffów i polskich tekstów.

Płyta Noli me Tangere powstawała w rybnickim studiu No Fear Records. Pierwsze ślady pod płytę zostały nagrane dwa lata temu. – Nie śpieszyliśmy się z nagraniami, szczególnie, że wizja utworów zmieniała się na przestrzeni miesięcy i kolejnych prób. Bywało, że nagrane już utwory nagrywaliśmy ponownie – mówią członkowie zespołu. Całość była gotowa już kilka miesięcy temu, jednak zespół z premierą poczekał do jesieni. – W tym roku niespodziewanie stuknęła nam osiemnastka i ten koncert można nazwać taką małą, urodzinową imprezą. Jesteśmy jednym z nielicznych rybnickich zespołów, któremu udało się grać tyle lat ze sobą – mówi Arek, wokalista Pro-Creation.

Płyta Noli Me Tangere jest płytą bardzo spójną i jak przystało na osiemnastoletni zespół dość dojrzałą. W tekstach z albumu pojawiają się liczne odwołania do ludzkiej wiary, nadziei czy słabości. Od pewnego czasu w zespole grają dwaj gitarzyści, a nie jak wcześniej trzech. – Mieliśmy potrzebę, żeby nagrać akurat taką płytę, być może kolejna będzie mniej poważna i wrócimy do takich numerów jak Lobo z płyty Prosiak4life. Zresztą na koncercie nie zabraknie utworów z poprzednich lat – dodaje wokalista. Nową płytę promuje teledysk do utworu Pieśń Heretyka.

Koncert odbędzie się w Starej Gazowni 29 września. Razem z Pro-Creation wystąpią zespoły Mors i Ironbound. Bilety na koncert kosztują 20 zł. Początek imprezy o godzinie 19.00.