Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Kultura

Biblioteka zamieniła się w Akademię małego czarodzieja [ZDJĘCIA]

23.07.2018 15:53 | 0 komentarzy | mad

Za uczestnikami akcji „Lato z biblioteką” kolejne spotkanie.

Biblioteka zamieniła się w Akademię małego czarodzieja [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku dzieci poznały sławnych książkowych czarodziejów m.in. Pana Twardowskiego, Dumbledora, Hermionę czy Gargamela. Następnie zaopatrzyły się w magiczne różdżki i peleryny, które wykonały wykorzystując drewniane patyczki, kolorowe bibuły, duże arkusze szarego papieru i... pieczątki z ziemniaków.

Czy można odbijać bańki mydlane jak piłkę, przejść przez otwór w małej kartce i nie zmoczyć chusteczki w trakcie wkładania jej do miski z wodą? Z pomocą magicznych różdżek wykonanych przez uczestników „Lata z biblioteką” można! Dzieci z zapartym tchem śledziły ciekawe sztuczki i chętnie zgłaszały się do pomocy.

Czarowanie wcale nie jest proste, dlatego w ramach zasłużonego odpoczynku uczestnicy najpierw wysłuchali opowieści pt. „Dziwni klienci” S.Hay, a następnie obejrzeli film na motywach powieści znanej wszystkim autorki Harry’ego Pottera J.K. Rowling.

- Kolejne spotkanie odbędzie się już jutro tj. we wtorek 24 lipca o godz. 11.00 w bibliotece przy ul. Bielskiej 12. W programie jak zwykle sporo atrakcji tym razem z misiami w roli głównej, a także możliwość zapisu dzieci na planowane w najbliższym czasie wycieczki – do Stacyjkowa w Rudach Raciborskich (31 lipca) i do JuraParku w Krasiejowie (9 sierpnia) – informuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (mad).