Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Kultura

Dwieście lat, pani Anno! Urodziny stulatki z Marklowic

19.07.2018 16:52 | 1 komentarz | juk

Gratulacje, wyrazy uznania oraz najserdeczniejsze życzenia usłyszała pani Anna Szmid, która w lipcu obchodziła setne urodziny.

Dwieście lat, pani Anno! Urodziny stulatki z Marklowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

18 lipca mieszkankę Marklowic Annę Szmid odwiedzili niecodzienni goście. Z okazji jej setnych urodzin z kwiatami, upominkami i gratulacjami nawiedzili jubilatkę wójt Marklowic Tadeusz Chrószcz, sekretarz gminy Benedykt Kołodziejczyk oraz przewodnicząca Rady Gminy Marklowice Krystyna Klocek. - Nasza gmina wzbogaciła się o drugą już w tym roku stulatkę. Pani Anna Szmid swoją osobowością i radością życia ubogaca naszą społeczność - mówią zgodnie włodarze Marklowic.

Pani Anna Szmid całe swoje życie spędziła w Marklowicach. Uprawiała niewielkie pole, doglądała żywego inwentarza, opiekowała się domem. Mąż w tym czasie pracował w kopalni. Jubilatka wychowała 4 dzieci. Dlatego dziś może się pochwalić 6 wnukami (po równo - 3 wnuczkami i 3 wnukami) oraz 12 prawnukami (6 prawnuczkami i 6 prawnukami). Mimo sędziwego wieku jest nadal w znakomitej formie fizycznej, nie narzeka na kłopoty z pamięcią. - Babcia ma wciąż świetny wzrok. Po zabiegach usunięcia zaćmy widzi lepiej niż my - żartują domownicy. Pani Annie dopisuje apetyt, a najbardziej lubi śledzie i pomidory. - Nie ma szczególnej diety, je wszystko - dodają domownicy. Dzień zawsze kończy apelem jasnogórskim.

Zebrani zaśpiewali jubilatce "200 lat", życząc kolejnych lat życia w tak doskonałej kondycji. A zapytana pani Ania o sekret na długie życie, odpowiedziała "Nie wiem, Pan Bóg tyle dał i tak się żyje."

W uroczystym spotkaniu prócz przedstawicieli władz gminy uczestniczyli również przedstawiciele Kasy Rolniczej Ubezpieczenia Społecznego z Częstochowy, z dyrektorem Piotrem Doboszem na czele. Wręczył on pani Annie list z gratulacjami od Prezesa KRUS, informujący równocześnie o podwyższeniu dotychczasowego świadczenia emerytalnego o specjalny dodatek dla osób osiągających 100 lat życia.

Ludzie:

Benedykt Kołodziejczyk

Benedykt Kołodziejczyk

Radny Miasta Rybnik.