Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Kultura

Świetne koncerty Barwinoka w Żorach i Kuźni Raciborskiej. Zobaczysz ich w Raciborzu [ZDJĘCIA, WIDEO]

08.06.2018 15:59 | 0 komentarzy | kozz

Do Raciborza ze swoją pierwszą wizytą przyjechał najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie - Barwinok z Winnicy. W piątek koncertował w Żorach w Kinie Na Starówce i w Kuźni Raciborskiej w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Przybyły komplet publiczności nie mógł wyjść z podziwu. Barwinok jak i inne zespoły będzie można zobaczyć jeszcze w piątek wieczorem od godziny 18:00 podczas I Nocy Świętojańskiej w Parku Roth w Raciborzu.

Świetne koncerty Barwinoka w Żorach i Kuźni Raciborskiej. Zobaczysz ich w Raciborzu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Młodych Ukraińców, którzy przyjechali na zaproszenie Aldony Krupy-Gawron ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" będzie można także zobaczyć w sobotę na dziedzińcu Zamku Piastowskiego (g. 15:30), gdzie odbędzie się osiemnasta już edycja festiwalu "Śląsk - kraina wielu kultur". Wcześniej koncerty poprzedzi barwny korowód ulicami miasta (początek na Placu Długosza, godz. 15:00).

Poza Barwinokiem w Żorach i Kuźni Raciborskiej wystąpili Włosi, którzy mimo wielu przeżytych wiosen wciąż zabawiają widzów w świetnym stylu. Na scenie festiwalu zobaczymy także Serbów i wiele innych miejscowych zespołów.

Barwinok w poniedziałek ze względu na spore zainteresowanie wystąpi dwukrotnie dla dzieci i młodzieży z raciborskich szkół (RCK, godz. 8:30 i 10:00)

W materiale wideo jeden z popisowych występów Barwinoka w Żorach - Bębny.