Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Kultura

KABAryjTON na finał Dni Rybnika!

08.06.2018 11:06 | 0 komentarzy | MK

Po raz trzeci w ostatnim dniu obchodów święta miasta Rybnika na stadionie przy ulicy Gliwickiej 72 odbędzie się charytatywny kabareton, którego gospodarzami są członkowie Kabaretu Młodych Panów.

KABAryjTON na finał Dni Rybnika!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Intensywne trzy dni czekają rybniczan od 15 do 17 czerwca. Będzie się działo – na Rynku, Kampusie, przed Urzędem Miasta oraz na Stadionie Miejskim, gdzie w ostatni dzień obchodów odbędzie się KABAryjTON.

Pierwszego dnia Dni Rybnika na miejskim rynku zainaugurowany zostanie festiwal „Złota Lira”, do już 27. edycja tego międzynarodowego festiwalu orkiestr dętych, które rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

W sobotę czekają na widzów fantastyczne koncerty w ramach trasy „LATO NA MAXXXA”, które odbędą się przed Urzędem Miasta. W tym roku podczas Dni Rybnika zagrają: Margaret, Lanberry, Feel oraz Gromee, który reprezentował niedawno Polskę w finała Eurowizji!

Ostatni dzień obchodów miejskiego święta to przede wszystkim trzecia odsłona KABAryjTONU, największej charytatywnej kabaretowej imprezy plenerowej, która rok rocznie ściąga na stadion kilka tysięcy widzów. W tym roku skład organizowanego przez Fundację Piątka Kabaretu Młodych Panów festiwalu śmiechu jest wyjątkowo spektakularny. Na scenie pojawią się gospodarze – Kabaret Młodych Panów, a oprócz nich – Neo-Nówka, Paranienormalni, Para Numer Dwa, Kabaret Czesuaf oraz Kabaret Kałasznikof. Całość ciętym komentarzem spinał będzie duet Ewa Błachnio i Mariusz Kałamaga, którzy tradycyjnie wcielą się w role prowadzących KABAryjTONU. Impreza startuje o 17:00, a już po 15:00 otwarte zostaną bramy obiektu.

Bilety wciąż są w sprzedaży, choć jak przyznają organizatorzy ich liczba topnieje w coraz szybszym tempie. Więcej szczegółów pod adresem www.kabaryjton.pl/bilety/

Materiał zewnętrzny