Wtorek, 21 maja 2019

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Kultura

Biblia w malarstwie - prezent dla czytelników raciborskiej biblioteki

05.06.2018 13:44 | 0 komentarzy | ż

W kolejnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, raciborska biblioteka proponuje swoim czytelnikom książkę „Biblia w malarstwie”. Ten i prawie 3 tys. innych e-booków można wypożyczyć korzystając z platformy Ibuk Libra – zupełnie za darmo.

Biblia w malarstwie - prezent dla czytelników raciborskiej biblioteki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Biblia w malarstwie” to albumowe, ozdobne wydanie gawęd Bożeny Fabiani poświęconych sztuce inspirowanej Biblią. Autorka przygląda się, jak w ciągu wieków radzono sobie z trudnościami w wyobrażeniu człowieka i żywiołów, powietrza, światła, wody, jak ukazywano potężne emocje bohaterów biblijnych, zwłaszcza te najgroźniejsze – nienawiść, mściwość, zawiść. Ściśle powiązuje historię z obrazem, wyjaśnia jego treść, pokazuje podejście malarza do tematu – tak różne w zależności od epoki oraz indywidualnych cech artysty.

Raz w miesiącu, biblioteka zachęca do skorzystania z akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki - informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu