Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Wielka liga młodych czytelników w Markowicach

19.05.2018 06:00 | 0 komentarzy | ż

Raciborska biblioteka nie spoczywa na laurach i przystępuje do realizacji kolejnych projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszym z nich będzie projekt pod nazwą „Wielka liga młodych czytelników” który zrealizuje biblioteka w Markowicach we współpracy z ZSP nr 1.

Wielka liga młodych czytelników w Markowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielka liga młodych czytelników zakłada przeprowadzenie cyklu różnorodnych wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym i literackim. Poszczególne przedsięwzięcia będą adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. W ramach projektu zaplanowano m.in. spotkania z autorami książek dla dzieci: Wiesławem Drabikiem, Melanią Kapelusz, Wojciechem Widłakiem czy Marianną Oklejak.

- Zrealizujemy także warsztaty papiernicze i drukarskie, odwiedzimy jedną z raciborskich księgarni i zaprosimy dzieci na spektakl teatralny. Nie zabraknie oczywiście uwielbianych przez dzieci „nocek” w bibliotece – mówi Ewa Bedrunka, koordynator projektu.

Wielka liga młodych czytelników wystartuje w najbliższy poniedziałek 21 maja. Bibliotekę odwiedzi tego dnia Wiesław Drabik- autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci m.in. "Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantury na podwórku", "Łakomczuchy" czy "Kocich łakoci".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: MiPBP w Raciborzu