środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kultura

Dojrzała sztuka uczennic Liceum Plastycznego [ZDJĘCIA]

15.05.2018 20:40 | 0 komentarzy | ż

Kamila Kruczek z Raciborza i Paulina Rzeźnik z Baborowa, dwie uczennice raciborskiego Liceum Plastycznego, to bohaterki wernisażu, który miał miejsce 15 maja 2018 roku w Galerii OBOK. Dziewczyny zaprezentowały fotografie (Kamila) oraz projekty plakatów (Paulina).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystawa zgromadziła licznych gości, zarówno młodzież jak też nauczycieli obu autorek, którzy mogli dzielić radość ewidentnego sukcesu młodych adeptek grafiki oraz fotografii. Zdjęcia prezentują portret humanistyczny, formę szacowną, ale wciąż odkrywczą, jeśli zajmuje się nią wrażliwy twórca. Twarz bezdomnego, twarz dziadka i prababci to przejmująca elegia na temat ludzkiego losu. Kolorowe plakaty zaś, w których autorka czerpała z różnych stylów plastycznych, stanowią ciekawe i intrygujące zaproszenie do książki, filmu, wystawy.

Każdy wernisaż to rodzaj święta sztuki. W dzisiejszym świecie, preferującym „szybką” fotografię z telefonów oraz plakaty bez graficznego autorskiego pomysłu, prace dwóch koleżanek z „Plastyka” są znakiem nadziei, że młodzi twórcy nie pozwolą zniknąć sztuce przez duże „S”, opartej na talencie, pokorze i wrażliwości.

Gościem specjalnym wieczoru była Maria Stugiewicz, która grając na altówce, wprowadziła w spotkanie ducha muzyki klasycznej.

źródło: RCK