Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Kultura

Przyjdź do biblioteki porozmawiać o książkach

15.05.2018 09:40 | 0 komentarzy | ż

Lubisz nie tylko czytać, ale także rozmawiać o literaturze? Te spotkania są dla Ciebie. Sprawdź, jakie lektury będą omawiane w maju i odwiedź działające w raciborskiej bibliotece Dyskusyjne Kluby Książki.

Przyjdź do biblioteki porozmawiać o książkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyskusyjny Klub Książki (17.05, godz. 16.30; Wypożyczalnia Główna ul. Kasprowicza 12)

Lektura na maj: „Miłość życia: wspomnienia starego budrysa” Krzysztofa Turowskiego – znanego dziennikarza telewizyjnego, radiowego i prasowego, publicysty i felietonisty. Autor nie gloryfikuje czasów Gomułki czy Gierka, ale dostrzega urok czasów swojej młodości, nazywanych często „pokoleniem czapki studenckiej” lub „pokoleniem pierwszej Solidarności”.

Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży (21.05, godz. 15.30; Eureka ul. Kasprowicza 12)

Lektura na maj: "Niepełnia" Anny Kańtoch - kryminał nieoczywisty; tajemnicza i nastrojowa, szkatułkowa, pełna ukrytych znaczeń literacka podróż do tożsamości płci. Jaką tajemnicę skrywa zasypany śniegiem biały dom na odludziu? Kto w nim mieszka (mieszkał), kto w nim jest (był) więziony i kto w nim umiera (umarł)? Lektura Niepełni przypomina wędrówkę pokojami pałacu. W miarę otwierania kolejnych drzwi rośnie napięcie, a związek między bohaterami nabiera nowych znaczeń.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż