Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Kultura

Raciborzanie wrócili z festiwalu po 12-godzinnym pobycie na granicy [ZDJĘCIA]

07.05.2018 23:25 | 0 komentarzy | kozz

Młodzi tancerze ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" z Raciborza i Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Bajtel" z Nędzy wrócili z tygodniowego festiwalu "Barwinkowe Kruzhalo", który na początku maja odbywał się w Winnicy na Ukrainie.

Raciborzanie wrócili z festiwalu po 12-godzinnym pobycie na granicy [ZDJĘCIA]
Pokaz kolorowych fontann to jedna z atrakcji Winnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Petro Boyko, szef zespołu Barwinok zachwycony zaanagażowaniem Aldony Krupy-Gawron z SKZR "Źródło" w rozwój kultury folklorystycznej, drugi raz z rzędu zaprosił raciborski zespół na festiwal.

Tym razem Krupa-Gawron zabrała ze sobą młode zespoły folkloru i mażoretek. Szczególnie występy mażoretek z zespołu "Zara" były nowością podczas festiwalu.

Poza występami polskiej młodzieży na winnickim festiwalu zaprezentował się miejscowy zespół Barwinok, który już w czerwcu przyjedzie ze swoim show do Raciborza, aby wziąć udział w naszym festiwalu "Śląsk-Kraina Wielu Kultur". Barwinok swoimi występami potrafi oczarować widza, więc zanosi się, że do Parku Roth, na Rynek czy Zamek Piastowski w Raciborzu przybędą tłumy. Ukraiński zespół wystąpi także w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.

Organizatorzy festiwalu zadbali o raciborską młodzież i poza tańcami zaproponowali szereg atrakcji. Tancerze m.in. wzięli udział w grze terenowej poznając zakątki Winnicy i zobaczyli pokaz kolorowych fontann przy fabryce Roshen.

Raciborzanom wyjazd się nieco wydłużył, bo na granicy ukraińsko-polskiej zastali spory korek, a to wiązało się z 12-godzinnym postojem w oczekiwaniu na wjazd do kraju.

O wyjeździe raciborzan na festiwal czytaj także tutaj.