Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Kultura

Operetka na Dzień Matki [ZAPOWIEDŹ]

07.05.2018 15:38 | 0 komentarzy | ż

Z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam, Raciborskie Centrum Kultury przygotowało nietypowy prezent - koncert zatytułowany CZAR OPERETKI NA DZIEŃ MATKI. Wydarzenie odbędzie się 27 maja o godz. 17.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
maj
27 niedziela

Operetka na Dzień Matki

Start 27.05.2018 o godz. 17:00 cena biletu: 15-25

Utwory największych kompozytorów operetkowych takich jak F. Lehar, I. Kalman, J.Strauss przeniosą nas w zaczarowany świat operetki. Najsłynniejsze arie i duety zaprezentują nam Magdalena Barylak (sopran) i Tomasz Jedz (tenor), towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna pod batutą Pawła Szczepańskiego.

Magdalena Barylak - czołowa solistka Opery Krakowskiej ,a także do niedawna Opery Wrocławskiej ,Teatru Wielkieo w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy , Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej w Bytomiu . Wspaniała Toska, Madama Butterfly, Aida, Halka, Lady Makbet , Giokonda ale również Saffi w "Baronie Cygąńskim" Johana Straussa ( Opera Krakowska i Teatr Wielki w Łodzi).

Tomasz Jedz - wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Opery śląskiej w Bytomiu, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Gliwicach i Łodzi. Wykonuje główne partie operowe i operetkowe takie jak: Alfred w Trawiacie , Don Jose w Carmen, Cavaradossi w Tosce, Ismael w Nabucco, Barinkay w Baronie Cygańskim, Kamil w Wesołej wdówce, Alfred w Zemście Nietoperza czy Ewdin w Księżniczce.

Zróbmy prezent naszym mamom. Bilety w cenie 25 zł i 15 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

źródło: RCK