Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kultura

WAŻNE:

Problemy naszej planety nie są im obce. W Pszowie zorganizowano Dzień Ziemi [ZDJĘCIA]

22.04.2018 21:52 | 0 komentarzy | juk

Światowy Dzień Ziemi to dobry moment, aby pomyśleć nad kwestiami środowiska. Z tej okazji w Pszowie zorganizowano uroczystą akademię.

Problemy naszej planety nie są im obce. W Pszowie zorganizowano Dzień Ziemi [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. 22 kwietnia wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje imprezy plenerowe mające na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań. W Pszowie Dzień Ziemi uroczyście obchodzono 17 kwietnia.

Podczas wydarzenia wystąpili uczniowie pszowskich placówek oświatowych. Zaprezentowali oni bardzo bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpił również Zespół Ludowy Trojak oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich De Luxe. W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele rybnickiego Nadleśnictwa. - Jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie niesie brak dbałości o nasz świat. Nasz program artystyczny przedstawia, to co czujemy, do czego jesteśmy zobowiązani, i czego nauczyła nas szkoła i rodzice. Jesteśmy odpowiedzialni za los naszej planety. By przyszłe pokolenia mogły się cieszyć tym, co my mogliśmy oglądać - mówili podczas uroczystości uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszowie.

Światowy Dzień Ziemi jest pretekstem, aby ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. - Dzień Ziemi, jest doskonałą okazją do rozmów i przypomnienia sobie oraz innym o ekologii. Co my sami możemy zrobić dla dobra i piękna naszej planety. Ale ekologią trzeba zarażać przede wszystkim najmłodszych. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Pszowie - mówi Jacek Kołek, organizator imprezy oraz pszowski radny.