Czwartek, 12 grudnia 2019

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

Kultura

Wkrótce wystawa 'Portrety pisarzy polskich'

06.04.2018 12:42 | 0 komentarzy | AgaKa

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zapraszają 17 kwietnia na wernisaż fotografii autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego pt. "Portrety pisarzy polskich".

Wkrótce wystawa 'Portrety pisarzy polskich'
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
kwiecień
17 wtorek

Portrety pisarzy polskich

Start o godz. 17:00, trwa od 17 kwietnia do 08 maja wstęp wolny

Krzysztof Gierałtowski to jeden z najlepszych polskich fotografów, określany mianem „mistrza trudnych portretów”. Jest członkiem ZPAF, ZAiKS i członkiem korespondentem Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego (DGPh). Poza działalnością artystyczną prowadzi również zajęcia z tworzenia portretów. W swoich zasobach ma zbiór ok. 100 tys. negatywów polskiej inteligencji, które powstały w serii „Polacy, portrety współczesne”.

Wystawę prac Krzysztofa Gierałtowskiego pt. „Portrety pisarzy polskich” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. będzie można oglądać do 8 maja. Wydarzenie jest jednym z wydarzeń kulturalnych, odbywających się w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17:00. Wstęp wolny!