środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Kultura

Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Pszowie [ZDJĘCIA]

26.03.2018 11:51 | 3 komentarze | juk

Kolorowe pisanki, ręcznie wykonane stroiki czy papierowe króliczki - to tylko niektóre ze świątecznych elementów, które pojawiły się na jarmarcznych stołach 24 i 25 marca w Pszowie.

Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Pszowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie ostatni weekend przed Świętami Wielkanocnymi opanował dwudniowy Wielkanocny Jarmark Rękodzieła. Impreza organizowana jest z powodzeniem już od dziewięciu lat przez koło "Frywolitki". - W 2009 r. chciałyśmy się tylko pochwalić tym, co robimy. Inicjatywa spotkała się jednak z zainteresowaniem, dlatego chętnie ją kontynuujemy – wyjaśnia Anna Płaczek, przewodnicząca Frywolitek. Dodaje, że impreza stała się również doskonałą okazją do prezentacji i wspierania sztuki ludowej naszego regionu oraz pielęgnowania pięknych zwyczajów polskiej tradycji wielkanocnej.

Jarmarczne stoły ustawione w sali widowiskowej pszowskiego MOK-u uginały się pod kolorowymi pisankami, świątecznymi stroikami, koszyczkami i wszystkim, co związane jest z nadchodzącymi wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi. - Mamy m.in. piękne jajka ozdobione metodą decoupage, szydełkowe kurczaczki oraz akrylowe jajka 3D. Ciekawą nowością podczas tegorocznego jarmarku są wykonane z papierowej wikliny figury królików. Stworzyła je Irena Czech - mówi przewodnicząca Frywolitek. Podczas kiermaszu odbyła się również wystawa koronki artystycznej "Cała w oczkach". 

W trakcie Wielkanocnego Jarmarku Rękodzieła oprócz kiermaszu świątecznych produktów zaplanowano kilka atrakcji, m.in. warsztaty dla dzieci oraz koncert "Ze Śląskiego Śpiewnika". Na scenie wystąpiło osiem zespołów regionalnych na czele z grupą Pszowiki.