Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Kultura

Wypadek na placu Mostowym w Raciborzu. Dwie kobiety w szpitalu

14.03.2018 09:01 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 09:48

TEKST AKTUALIZOWANY

O tak wczesnej porze rzadko dochodzi do wypadków i kolizji. Tym razem było inaczej...

Wypadek na placu Mostowym w Raciborzu. Dwie kobiety w szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zderzenia volkswagena i skody doszło 14 marca około godz. 5.28 na placu Mostowym w Raciborzu. Volkswagenem podróżowały trzy kobiety, a skodą jeden mężczyzna. W następstwie zderzenia pojazdów obrażeń doznały 20-latka oraz 59-latka z volkswagena. Pomocy udzielili im strażacy, a następnie ratownicy medyczni. W przypadku starszej kobiety skończyło się na ogólnych potłuczeniach, natomiast młodszej pasażerce volkswagena założono kilka szwów na głowie, stąd kwalifikacja zdarzenia jako wypadek.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, a następnie uprzątnęli jezdnię z resztek rozbitych samochodów. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Na miejscu pracowali również policjanci. Ustalili, że winę za spowodowanie wypadku ponosi kierujący skodą 58-latek (mieszkaniec województwa opolskiego). Mężczyzna wjeżdżając na rondo z ulicy Reymonta nie ustąpił pierwszeństwa kierującej volkswagenem 23-latce z Raciborza, która zjeżdżała z ronda w ulicę Odrzańską.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Sprawą zajmie się sąd.


Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl.