środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Kultura

Otworzyli serca dla małej Kornelii. Koncert charytatywny wodzisławskiego Ekonomika [ZDJĘCIA]

13.02.2018 15:14 | 0 komentarzy | juk

Dziś (tj. 13 lutego) w wodzisławskim Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się dziesiąta edycja koncertu charytatywnego pod hasłem „Otwórzmy nasze serca”.

Otworzyli serca dla małej Kornelii. Koncert charytatywny wodzisławskiego Ekonomika [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Główną ideą imprezy jest niesienie pomocy potrzebującym. W trakcie dotychczasowych edycji zebrano blisko 40 tys. zł, które przekazano na leczenie i rehabilitację kilkunastu osobom. W tym roku podczas jubileuszowej odsłony koncertu uczniowie i nauczyciele wodzisławskiego Ekonomika swoją opieką i wsparciem otoczyli małą Kornelię Pikus, która od urodzenia cierpi na niedowład lewej nogi. Dziewczynka oraz jej rodzina byli gośćmi honorowymi imprezy.

Na scenie wystąpili utalentowani artystycznie uczniowie oraz absolwenci Ekonomika. Wykonawcy zaprezentowali zróżnicowany repertuar, dostarczając publiczności dużą dawkę humoru i dobrej zabawy. Zaprezentowano utwory muzyczne, skecze kabaretowe oraz układy taneczne.

Kornelia urodziła się 10 maja 2016 r., z niedorozwojem kości udowej lewej, zdeformowanym i skróconym podudziem oraz zdeformowaną stópką. Aby w przyszłości była równie sprawna, jak inne dzieci czeka ją szereg operacji. - Jestem wdzięczna za każdą okazaną pomoc - dziękowała podczas koncertu mama dziewczynki.