Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Kultura

Dyrektor biblioteki Małgorzata Szczygielska podsumowuje 2017 rok

02.01.2018 07:06 | 1 komentarz | żet

Ciekawi goście, dodatkowe środki z ministerstwa, nowości książkowe oraz rozpoczęcie wyczekiwanej od 10 lat inwestycji... - Małgorzata Szczygielska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, podsumowuje miniony rok.

Dyrektor biblioteki Małgorzata Szczygielska podsumowuje 2017 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mijający rok, był rokiem, w który wiele się działo w raciborskiej bibliotece. Udało nam się pozyskać dodatkowe środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację dwóch projektów, dzięki czemu oferta kulturalna biblioteki była bardzo szeroka zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych raciborzan. Gościliśmy na Kasprowicza m.in. Annę Seniuk, Magdalenę Zawadzką, Olgierda Łukaszewicza i Michała Rusinka. Zorganizowaliśmy dwie ciekawe konferencje poświęcone Janowi Darowskiemu i Bohumilowi Hrabalowi.

Nie brakowało również w bibliotece nowości książkowych, filmowych i muzycznych. Poszerzyliśmy obszar działania tworząc punkt biblioteczny w Klubie dla Młodzieży Strefa. Można by jeszcze długo wymieniać… Wszystko to było możliwe, dzięki świetnej ekipie pracowników z którą współpracuję.

Jednak największym plusem 2017 roku jest rozpoczęcie wyczekiwanego od ponad 10 lat remontu budynku przy ul. Kasprowicza 12. Remont potrwa do września przyszłego roku, a odnowione wnętrza będą świetnym prezentem na 70-te urodziny raciborskiej biblioteki w 2018 roku.

Podsumowując rok 2017 był rokiem dobrym zarówno dla Biblioteki, którą kieruję jak i dla mnie prywatnie - zaczęłam regularnie jeździć na rowerze, spędziłam bardzo udany urlop nad Bałtykiem a nasza rodzina powiększyła się o kolejnego wnuka.

Małgorzata Szczygielska,
dyrektor MiPBP w RaciborzuLudzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.