Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Kultura

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Pszowie. Przyjdź i poczuj atmosferę świąt [ZDJĘCIA]

09.12.2017 15:04 | 1 komentarz | juk

9 i 10 grudnia w Pszowie zagości kolęda, Mikołaj i bożonarodzeniowe smakołyki. - Serdecznie zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie - mówi Katarzyna Sawicka-Mucha, burmistrz Pszowa.

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Pszowie. Przyjdź i poczuj atmosferę świąt [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 grudnia miasto zaprasza w progi sali pszowskiego MOK-u. - Razem z Remigiuszem Rączką i naszymi czeskimi przyjaciółmi z Horni Benesova będziemy gotować bożonarodzeniowe potrawy. Wśród nich numer jeden na wigilijnym stole, czyli zupy. Barszczyk, rybna czy grochówka - każdy z odwiedzających jarmark będzie miał okazję do degustacji - opowiada burmistrz Pszowa. Oczywiście w ten świąteczny czas nie może zabraknąć najważniejszej postaci, czyli św. Mikołaja. Ale zanim zawita on na pszowski rynek, mali milusińskich zaproszeni są do jego pracowni. Magiczny namiot pełen niespodzianek będzie czekał na dzieci. Natomiast św. Mikołaj z workiem pełnym smakołyków zawita na płytę rynku o godzinie 18.30. Wtedy też nastąpi zapalanie pszowskiej choinki bożonarodzeniowej.

Drugi dzień jarmarku również będzie obfitował w świąteczną atmosferę. - Dzieci z pszowskich szkół i przedszkoli wystąpią na deskach MOK-u z bogatym programem artystycznym w bożonarodzeniowym klimacie. W międzyczasie na scenie MOK-u odbędzie się finał III Pszowskiego Dnia Wolontariusza. Zostaną również wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu na najładniejszą bombkę bożonarodzeniową - dodaje burmistrz. Na uczestników jarmarku czekają również ciekawe niespodzianki. Katarzyna Sawicka-Mucha zdradza nam, że na każdego będzie czekała gorąca herbata oraz książka kucharska z polsko – czeskimi przepisami kuchni regionalnej i świątecznej.

Wśród melodii kolędy i świątecznych zapachów wigilijnych potraw zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od rana będzie można odwiedzić domki wystawiennicze z różnorodnymi produktami bożonarodzeniowymi.