Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Rodzina gwarantem bezpieczeństwa - spotkanie ludzi nowej kultury

29.11.2017 15:00 | 0 komentarzy | MK

Koncerty, spotkania i konsultacje - 9 grudnia w Opolu, a dzień później w Raciborzu odbędzie się zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”. Organizatorami festiwalu są raciborskie Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości oraz Stowarzyszenie Muza Dei. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Rodzina gwarantem bezpieczeństwa - spotkanie ludzi nowej kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielkimi krokami zbliża się zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”. Wydarzenie jest dwudniowe. W sobotę, 9 grudnia, spotkania, koncerty i konsultacje odbywać się będą w Centrum wystawienniczo-kongresowym w Opolu. Dzień później w Klasztorze Annuntiata w Raciborzu.

Głównym celem projekt „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa” jest promocja rodziny opartej na tradycyjnych wartościach, które pielęgnowane pozytywnie wpływają na rozwój społeczeństwa, a co za tym idzie zwiększają szansę funkcjonowania w rzeczywistości wolnej od przestępczości. Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W spotkaniach może wziąć udział każdy, kto myśli o założeniu rodziny, kto takową już posiada, a także młodzież i dzieci. Dla tych ostatnich przewidziano specjalną strefę z animatorami, którzy poprowadzą ciekawe zajęcie integracyjne. Będzie także możliwość indywidualnej rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, czy księdzem. W programie również: interesujące panele dyskusyjne, profilaktyka przeciw uzależnieniom, rodzinne warsztaty profilaktyczne, konsultacje dla osób poszkodowanych w wyniku przestępstw w rodzinie, Eucharystia oraz dużo dobrej muzyki. Wśród zaproszonych gości są m.in.: ks. bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej; Jacek Wrona, były agent CBŚ; Monika i Marcin Gomułkowie, autorzy bloga dla małżeństw i rodzin „Początek Wieczności”; Paulina Guzik, redaktor TVP Między Ziemią a Niebem, czy Radosław Pazura znany polski aktor.

Program wydarzenia:

Dzień I

Sobota, 9 grudnia, w godz. 10.00 - 21.00 w Centrum wystawienniczo- kongresowym w Opolu odbędzie się zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały zorganizowana pod hasłem „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa” (rejestracja od godz. 9:00)

- Panele dyskusyjne „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa”, „Rola rodziny w kształtowaniu społeczeństwa”;
- porady dla osób poszkodowanych w wyniku przestępstw w rodzinie (jak radzić sobie z przemocą w rodzinie?);
- koncerty, uwielbienie, eucharystia, adoracja;
- strefa muzyczna - koncerty zespołów: New Life'M, PAX, Albo i Nie, Skład Opolskiego Koncertu Uwielbienia;
- strefa dla dzieci;
- strefa dla młodzieży;
- rozmównice - spotkanie z księdzem, psychologiem, pedagogiem, psychoterapeutą, prawnikiem;
- strefa rozmów przy kawie i muzyce;

Dzień II

Niedziela, 10 grudnia od godz. 9.30  w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się spotkanie dla małżeństw i rodzin. W ramach, którego odbędzie się konferencja: „Rodzina gwarantem bezpieczeństwa: Miłość w działaniu - konkretne budowanie relacji małżeńskich na co dzień, jedność w wychowywaniu dzieci” wygłosi ją dr Wanda Półtawska.

godz. 9:30 Uwielbienie i Adoracja;
godz. 11:00 Eucharystia;
godz. 12:00 przerwa obiadowa;
godz. 13:00 konferencja - dr Wanda Półtawska;

Opieka dla dzieci zapewniona.

Wstęp na oba dni jest darmowy!

Więcej informacji na stronach internetowych:

www.bezpiecznerodziny.pl

https://www.facebook.com/pracowniaprzyszlosci

https://www.facebook.com/strefachwalyfestiwal

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Materiał zewnętrzny