Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Raz, Dwa, Trzy zagra z wychowankami Stowarzyszenia Oligos

08.09.2017 13:00 | 0 komentarzy | pm / mat. prasowe

Zespół Raz, Dwa, Trzy wykona wspólnie z wychowankami Stowarzyszenia Oligos jedną piosenkę.

 Raz, Dwa, Trzy zagra z wychowankami Stowarzyszenia Oligos
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Jutro możemy być szczęśliwi” – ten utwór podczas koncertu w Rybniku (9 września) zespół Raz, Dwa, Trzy wykona wspólnie z wychowankami Stowarzyszenia Oligos! Koncert wpisuje się w Festiwal z Ikrą na estradzie kampusu.

Zespół Raz Dwa Trzy od lat konsekwentnie podąża własną drogą, zachowując wierność swojej estetyce. Doskonałe aranżacje, pasja tworzenia i grania, kunsztowne teksty i wyśmienite interpretacje – to znaki firmowe zespołu. – Twórczość zespołu dotyka ważnych sfer życia, które często umykają w codziennym biegu. Niesie z sobą głębokie przesłanie, pozwala na refleksję o sensie życia, zwraca uwagę na bogactwo różnorodności, podkreśla wartość tego, co proste i ludzkie. Doskonale wpisuje się to w profil działalności Stowarzyszenia Oligos, które postanowiliśmy – za zgodą zespołu Raz, Dwa, Trzy – zaprosić do współpracy, by wspólnie stworzyć cos wyjątkowego – wskazuje Marcin Stach, pełnomocnik prezydenta do spraw rewitalizacji.

– Zaproszenie do udziału we wspólnym występie z tak popularnym zespołem wywołało wśród uczestników niebywałą euforię. Czujemy się zaszczyceni. Dla podopiecznych stowarzyszenia Oligos to dowód, że są doceniani mimo różnych niedoskonałości, których są świadomi. Reakcje naszych wychowanków na twórczość Raz Dwa Trzy i ich zapał do tego, by wystąpić z zespołem na scenie, były bardzo wzruszające dla terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy. Jestem przekonana, że nasi podopieczni staną na wysokości zadania – podkreśla Elżbieta Piotrowska, prezes stowarzyszenia Oligos.

Stowarzyszenie Oligos powstało w 2007 roku. Swoje działania kieruje do osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi placówkę wsparcia dziennego Środowiskowy Dom Samopomocy. Za cel stawia sobie wspieranie osób z niepełnosprawnościami, pomagając im stawać się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Dzięki dedykowanymi im zajęciom podopieczni Stowarzyszenia przełamują swoje bariery, integrują się z rówieśnikami, uczestniczą w życiu miasta, uczą się nowych umiejętności, realizują pasje – w tym muzyczne. Występ z zespołem Raz, Dwa, Trzy będzie z pewnością jednym z najcenniejszych doświadczeń.