Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Uczta dla miłośników fotografii. Wystawa "Maski pamięci emocji" dotarła do Raciborza

05.09.2017 12:01 | 0 komentarzy | ż

Działająca w raciborskiej bibliotece Galeria GAWRA serdecznie zaprasza na wystawę fotografii "MASKI pamięci emocji" członków Klubu Miłośników Fotografii ZOOMIK w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zbliżenie".

Uczta dla miłośników fotografii. Wystawa "Maski pamięci emocji" dotarła do Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"MASKI pamięci emocji" to ogólnopolska kampania o relacjach międzypokoleniowych. Radzyński fotografik Janusz Wlizło wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi - piętnastką uczących się fotografii dzieci w wieku 9-14 lat Amelią Domańską, Aleksandrą Gmur, Ingą Górną, Julią Targońską, Mikołajem Królem, Dominiką Matuszewską, Piotrem Mazurem, Klaudią Miszczuk, Kornelią Niebrzegowską, Martyną Ostasiewicz, Moniką Pawliną, Bartłomiejem Rączką, Amelią Szymańską, Klarą Świć i Oliwią Wlizło z Klubu Miłośników Fotografii "Zoomik" w Radzyniu Podlaskim podjęli się rozbudzenia endorfin.

Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. To pierwszy tak dojrzały, niezwykły w przekazie projekt radzyńskich Zoomików, będący jednocześnie swoistą kampanią społeczną o dziecku. Tematyką dotyka on relacji międzypokoleniowych a rozbudzając endorfiny podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych emocji.

Wystawę można oglądać do 26 września w Galerii GAWRA przy ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia biblioteki.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet