Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Kultura

Z wizytą u najstarszej mieszkanki Raciborza [ZDJĘCIA]

18.08.2017 10:33 | 0 komentarzy | ż

17 sierpnia raciborska biblioteka świętowała Dzień Muzeum. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta u najstarszej mieszkanki Raciborza, Dżed-Amonet-ius-anch.

Z wizytą u najstarszej mieszkanki Raciborza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy wakacyjnych zajęć odwiedzili Muzeum w Raciborzu, którego wiekowe mury pamiętają niejedno wydarzenie z dziejów miasta. Zwiedzenie rozpoczęło się od przybliżenia idei muzeum oraz organizacji jego działów. Przewodnik opowiedział co poszczególne działy – archeologii, etnografii, historii, sztuki i rzemiosła artystycznego – kolekcjonują.

Wiedzę teoretyczną zweryfikowano na ekspozycjach, próbując dopasować wystawione w gablotach przedmioty z ich przynależnością do działów. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta u najstarszej mieszkanki Raciborza, Dżed-Amonet-ius-anch – obowiązkowy punkt odwiedzin w raciborskim muzeum.

W ramach zajęć plastycznych zorganizowano plener malarski. Młodzi artyści zasiedli wygodnie na leżakach przed biblioteką by szkicować otaczający ich świat. Budynek biblioteki okazał się szczególnie wdzięcznym tematem artystycznej ekspresji.

- Dzień Muzeum był szczęśliwym trzynastym spotkaniem Lata z Biblioteką: Na co dzień i od święta. Przed nami jeszcze tylko cztery spotkania – w programie m.in. wycieczka do zabytkowej kopalni, Dzień Króla Juliana oraz uroczyste pożegnanie Lata.  Już w najbliższy wtorek świętujemy Dzień Lasu i z tej okazji wybieramy się do Arboretum Bramy Morawskiej - informuje Grzegorz Kawalec z MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet