Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Kultura

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Bednarek rozkołysał Wodzisław

29.07.2017 13:08 | 1 komentarz | (q)

Niesamowity koncert pełny pozytywnych emocji odbył się w Wodzisławiu podczas trwającej tam 14. edycji festiwalu muzyki reggae Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Fotografowie naszej redakcji jako jedyni mogli uwiecznić całe to wydarzenie, które zapewne przejdzie do historii festiwalu. Widownia oszalała, gdy na jednej scenie pojawił się zespół Tabu i Bednarek by wykonać razem utwór „Głowa do góry”.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Bednarek rozkołysał Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął się występem projektu Dr Love & Slaveah & Goście, na scenie pojawili się między innymi Pozyton i Mademoiselle Carmel. Pod sceną przybywało entuzjastów reggae, by zapełnić znaczną część stadionu podczas występu lubelskiej formacji Chonabibe. Dwa wokale, uzupełniające się nawzajem, chwytliwe teksty i przyjemne dla ucha dźwięki okazały się dobrym przepisem na sukces. Koncert udany, a wśród publiczności słychać było glosy, iż część fanów pojawiła się w Wodzisławiu właśnie specjalnie dla Chonabibe.

Po Chonabibe wystąpił artysta, na którego koncerty przybywa wielu fanów oczekujących mnóstwa pozytywnej energii płynącej ze sceny. Bednarek – bo o nim mowa – po raz kolejny zaczarował, rozbujał i rozgrzał tłumy zgromadzone pod sceną. Wielopokoleniowa, roztańczona widownia to dowód na to, że każdy, bez względu na wiek, czuje czasem potrzebę po prostu zatańczyć i pobawić się w rytmach wesołej, niosącej pozytywne przesłanie muzyki – a taką serwuje ten młody i uwielbiany artysta.

Po występie Bednarka na scenie pojawili się berliński ILLBiLLY HiTEC, a na zakończenie pierwszego dnia festiwalu – polska grupa Johny Rockers. Było różnorodnie, na wysokim poziomie i ciekawe. W nocy znacznie ubyło publiczności - kto jednak chciał, mógł bawić się do późnych godzin nocnych.

Pierwszy dzień największego festiwalu reggae w południowej Polsce był udany mimo niższej, niż w zeszłym roku, frekwencji. Dzisiaj na scenie pojawią się między innymi: Tabu, Dubska, East West Rockers i Splendid Sound. Jeżeli kochacie muzykę koniecznie musicie pojawić się na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śl., początek już o godzinie 16:00.

Maciej Kanik | nowiny.pl