Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Biblioteka w Raciborzu: Zaproponuj tytuł książki - kupimy ją dla Ciebie

29.07.2017 10:00 | 0 komentarzy | ż

Jeśli nie znalazłeś w zbiorach biblioteki interesującej Cię książki, czasopisma, filmu lub płyty CD, możesz to zmienić. Raciborska biblioteka przypomina i jednocześnie zachęca do skorzystania z usługi „Zaproponuj tytuł”.

Biblioteka w Raciborzu: Zaproponuj tytuł książki - kupimy ją dla Ciebie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową biblioteki: www.biblrac.pl, odszukać krótki formularz a następnie podać tytuł, autora i adres mailowy. I już! Tak niewiele trzeba, żeby móc cieszyć się lekturą ulubionej książki, której do tej pory nie było w zbiorach biblioteki albo spędzić wieczór przy dobrym filmie, bez żadnych dodatkowych opłat.

Usługa została wprowadzona w czerwcu 2014 r i cieszy się stale rosnącą popularnością. W roku bieżącym w ramach usługi „Zaproponuj tytuł” do bibliotecznej skrzynki odbiorczej trafiło aż 209 zamówień.

Najchętniej zamawiane były powieści obyczajowe, kryminalne i popularnonaukowe. Wśród propozycji kilkakrotnie pojawił się tytuł najnowszej powieści Jakuba Żulczyka - „Wzgórze psów”. Powrót na ekrany kultowego serialu Lyncha rozbudził zainteresowanie książką Marka Frosta „Sekrety Twin Peaks”, która również powtarzała się wśród składanych propozycji.

- Biblioteka stara się realizować wszystkie zamówienia swoich czytelników, zdarza się jednak, że wybrana pozycja jest z różnych powodów niedostępna lub… już znajduje się w zbiorach biblioteki, dlatego proponujemy najpierw zapoznać się z katalogiem biblioteki dostępnym na www.biblrac.pl. Zapraszamy - zachęca Grzegorz Kawalec z działu metodyki i promocji MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet