Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Kultura

Grupa Bez Nazwy zagra koncert w Parku Roth

19.07.2017 14:25 | 0 komentarzy | ż

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się 23 lipca o godz. 18.00 w Parku im. Miasta Roth.

Grupa Bez Nazwy zagra koncert w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza zorganizowana jest przez RCK w ramach cyklu Koncertów Letnich. Tym razem wystąpi przed Państwem Grupa Bez Nazwy.

Zespół powstał w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M.Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Po reaktywacji w DK STRZECHA zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe). Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i za granicą w Czechach, Niemczech i na Słowacji. W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, zaś w 2016 roku Jan Ploch.

Grupa Bez Nazwy w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisze, Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisze, Krzysztof Fulneczek – gitara, Agnieszka Busuleanu-Jaksik – wokal. W repertuarze grupy znajdują się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne.

Wstęp wolny.

źródło: RCK