środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Kultura

Straciła Biskupa, zyskała Szczasnego

13.07.2017 12:30 | 2 komentarze | ma.w

Dyrektor MDK Agnieszka Busuleanu-Jaksik znów zabrała głos w sprawie Irrealisu.

Straciła Biskupa, zyskała Szczasnego
Andrzej Biskup, Roman Szczasny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światło dzienne ujrzała odpowiedź na interpelację radnej Katarzyny Dutkiewicz ws. zawodowego rozstania Andrzeja Biskupa z MDK i wyprowadzki stamtąd grupy teatralnej Irrealis.

Pani dyrektor uważa, że Irrealis może realizować się „Mechaniku” („w każdym miejscu szkoły”) gdzie uczy opiekun zespołu Andrzej Biskup, a dużą scenę młodzi aktorzy mają na pobliskim Zamku Piastowskim. – Dlatego nie bałam się o przyszłość grupy – nadmienia dyrektorka. Samego Biskupa nazwała „prowadzącym, który nie czuje się związany z MDK” bo wywiózł jubileuszowy spektakl Irrealisu do Kuźni Raciborskiej i uniemożliwił oglądanie występów młodzieży na terenie Raciborza. Według Busuleanu-Jaksik to dziwne, bo Biskup „podkreślał ważność jubileuszu 15-lecia w roku 800-lecia praw miejskich Raciborza”. Dyrektorka zaznaczyła też, że była gotowa zorganizować scenę w RDK przy ul. Chopina gdyby zainteresowanie spektaklem było odpowiednio duże.

Tak jak już pisaliśmy, szefowa Młodzieżowego Domu Kultury poszerzy od września ofertę placówki o kółko modelarskie i gitarowe. Ściąga od września do pracy Romana Szczasnego z gimnazjum w Kornowacu. – Chciałam dać mu szansę by rozwinął swoje skrzydła i sprowadził dzieci do MDK – podkreśliła w piśmie adresowanym do radnej powiatu.

(m)

Ludzie:

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Dyrektor MDK Racibórz

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk