Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Kultura

Nowy projekt raciborskiej biblioteki z dotacją ministra kultury

12.07.2017 07:45 | 0 komentarzy | ż

Otwarcie punktu bibliotecznego, warsztaty dziennikarskie i z zakresu biblioterapii, spotkania autorskie czy kursy komputerowe…Raciborska biblioteka uzyskała dofinasowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Łączy nas książka” w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Nowy projekt raciborskiej biblioteki z dotacją ministra kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt „Łączy nas książka” zakłada realizację różnorodnych działań kulturalnych skierowanych w szczególności do dwóch grup odbiorców: członków Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Raciborzu oraz podopiecznych Klubu dla Młodzieży STREFA. Ale nie tylko... - Zakładamy, że dzięki projektowi nasza biblioteka stanie się przestrzenią otwartą na pomysły, współpracującą z innymi lokalnymi instytucjami i organizacjami wspierającymi strefę kulturalną a szczególnie promującą czytelnictwo – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP

Najbliższymi wydarzeniami w ramach projektu będą spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży. 18 lipca w bibliotece przy Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Cesarzem– współautorem książki dla dzieci „Pamiętnik grzecznego psa”, którą umieszczono na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Z kolei 10 sierpnia gośćmi biblioteki będą Ania i Robb Maciągowie – podróżnicy, autorzy książek: „Podręcznik przygody rowerowej”, „Rowerem w stronę Indii” czy „Tysiąc szklanek herbaty”. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 11.00.

- Projekt „Łączy nas książka” potrwa do końca listopada. O szczegółach będziemy informować jak zawsze na bieżąco – kończy Małgorzata Szczygielska.

Wartość projektu "Łączy nas książka" wyceniono na kwotę 46 610 zł. Dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniesie 31 640 zł.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. żet

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.