Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Kultura

Reminiscencje i ślady z przeszłości Marka Furmanowicza [ZAPOWIEDŹ]

26.06.2017 14:44 | 0 komentarzy | ż

Zapraszamy na wernisaż wystawy REMINISCENCJE – ŚLADY, który odbędzie się 5 lipca (środa) o godz. 17.00 w Galerii OBOK w RCK RCI przy ul. Długiej 2.

Reminiscencje i ślady z przeszłości Marka Furmanowicza [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
lipiec
5 środa

REMINISCENCJE - ŚLADY – wystawa Marka Furmanowicza w Galerii OBOK

Start 05.07.2017 o godz. 17:00 wstęp wolny

Marek Furmanowicz jest nauczycielem dyplomowanym. Maluje nieprzerwanie od czasu studiów. Chętnie sięga także do technik cyfrowych, fotografuje i wykorzystuje możliwości grafiki komputerowej. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Niniejsza wystawa, obejmująca prace wykonane techniką akrylowo-olejną, nosi nazwę REMINISCENCJE-ŚLADY i stanowi artystyczny zwrot w stronę dzieciństwa oraz lat młodości. - Odczuwałem potrzebę - mówi artysta - dialogu z przeszłością, powrotu do wspomnień, do miejsc, które są w tej chwili dla mnie niedostępne, ale żywe w pamięci.

Wstęp wolny.


Marek Furmanowicz - ur. 9.02.1960 roku w Raciborzu, absolwent cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego, w 1989 roku uzyskał dyplom z malarstwa u prof. Lucjana Wrońskiego. Uczył plastyki w obu raciborskich liceach, następnie prowadził pracownię plastyczną, a także ceramiczną w raciborskim Ośrodku Szkolno -Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących, gdzie pracuje do dziś. W latach 2005-07 pogłębiał swoją wiedzę studiując w Cieszynie na kierunku Grafiki Komputerowej i Multimedialnej.