Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Kultura

Fotografowie ze Śląska przyjechali do Raciborza

19.06.2017 07:04 | 0 komentarzy | ż

Niedziela (18 czerwca) upłynęła pod znakiem spaceru fotograficznego po Raciborzu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Raciborskie Centrum Kultury, a skierowane było do fotografów z całego Śląska (osób spoza Raciborza), Wrocławia oraz Krakowa.

Fotografowie ze Śląska przyjechali do Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie rozpoczęło się z samego rana w RCK RCI, skąd w dwóch grupach, dwiema różnymi trasami podążyli zwiedzający. Przewodnicy - Danuta Jarosz i Andrzej Śliwicki pokazali uczestnikom spaceru najciekawsze miejsca w mieście, przybliżając ich historię.

Po przerwie obiadowej fotografowie, indywidualnie lub też w mniejszych grupach, kontynuowali fotograficzną eksplorację Raciborza, by o 19:00 spotkać się w RCI, gdzie podsumowano niedzielny spacer.

Zwiedzając Racibórz, goście próbowali uchwycić najpiękniejsze i najwartościowsze części naszego miasta. Spośród zdjęć, które robili, zostaną wybrane te najlepsze. To właśnie one znajdą się na wystawie, a wernisaż otworzy nowy sezon kulturalny Raciborskiego Centrum Kultury. Wystawa będzie miała miejsce w październiku we foyer RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Ponadto fotografie zostaną opublikowane w listopadowym numerze Almanachu Prowincjonalnego.