Czwartek, 21 listopada 2019

imieniny: Janusza, Marii, Konrada

RSS

Kultura

Wypożycz e-book "Co nas drażni, co nas wkurza" i dowiedz się, dlaczego drobiazgi mogą być tak irytujące

08.06.2017 06:49 | 0 komentarzy | ż

Zgrzyt paznokcia po tablicy. Kruszenie styropianu. Zaplątany kabel od słuchawek. W czerwcu raciborska biblioteka, która umożliwia bezpłatny dostęp do prawie 3 tys. e-booków na platformie Ibuk Libra, proponuje swoim czytelnikom lekturę książki „Co nas drażni, co nas wkurza”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Istnieją dźwięki, zapachy i zachowania innych ludzi, które budzą w nas ogromną irytację. Jedyną rzeczą, której wówczas chcemy, jest natychmiastowe przerwanie drażniącej sytuacji. Jak to się dzieje, że nie możemy znieść takich drobiazgów? Dlaczego rzeczy, które nie mają w gruncie rzeczy większego znaczenia, drażnią nas i denerwują? Joe Palca i Flora Lichtman sięgnęli do badań i teorii by wyjaśnić, dlaczego na niektóre bodźce reagujemy silną awersją.

- Raz w miesiącu zachęcamy do skorzystania z akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, w ramach której nasi czytelnicy mogą sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki. Zachęcamy do lektury– informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu, fot. sxc.hu/Ingrid Müller

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.