środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kultura

CZAS i MIEJSCE - wernisaż wystawy w Galerii Gawra

05.05.2017 21:27 | 0 komentarzy | (q)

Czas – 05.05.2017, godz. 17.00. Miejsce – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu. W piątkowe popołudnie w Galerii Gawra odbył się wernisaż wystawy prac członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, inspirowanej klasyczną formą książki.

CZAS i MIEJSCE - wernisaż wystawy w Galerii Gawra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- "Pisząc światłem", autorzy fotografii próbują ująć w kadrze ulotność chwili, ślad przeszłości, osobiste refleksje i towarzyszące procesowi obserwacji zdumienie. Tworząc w czasach wszechobecnej wirtualnej rzeczywistości, odnoszą się z szacunkiem do słowa pisanego - mówiła w trakcie spotkania w bibliotece dr Gabriela Habrom-Rokosz, opiekun wystawy.

Wernisażowi towarzyszyło omówienie formy prezentowanych prac oraz prezentacja filmu „CZAS i MIEJSCE” zrealizowanego przez Adama Rokosza OP w Kościele Dominikanów w Wiedniu.

Swoje prace zaprezentowali studenci i absolwenci związani ze Studenckim Kołem Naukowym Fotografii Artystycznej FOTON: Patrycja Piechula, Michał Sobczyk, Sabina Wyskiel, Alicja Świerczyńska, Daniel Kiermaszek, Daniel Chyrchel, Iwona Karwot, Szymon Wajner i Monika Pieczka. Wystawę można oglądać w Galerii GAWRA w godzinach pracy biblioteki.

Spotkanie odbyło się w ramach rozpoczynającego się właśnie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.