Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Kultura

Młodzi aktorzy z Raciborza zachwycili jury VII Festiwalu Młodości Teatralnej Łaknienia

05.05.2017 10:22 | 0 komentarzy | ż

Od 27 do 30 kwietnia w Goleniowie odbył się VII FESTIWAL MŁODOŚCI TEATRALNEJ ŁAKNIENIA. Na deskach Teatru Brama zaprezentował się Teatr TETRAEDR z Raciborskiego Centrum Kultury.

Młodzi aktorzy z Raciborza zachwycili jury VII Festiwalu Młodości Teatralnej Łaknienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi aktorzy wystawili spektakl pt. „Gwoli jakiejś tajemnicy” na podstawie Pamiętnika Stefana Czarnieckiego Witolda Gombrowicza. Jurorzy podopiecznym Grażyny Tabor, przyznali pierwsze miejsce. Recenzje raciborskiego teatru - „Spektakl idealny”, „Fantastyczny warsztat młodych aktorów”, „Cudowna praca reżyserska”- tak w skrócie wyglądały komentarze kierowane pod adresem TETRAEDRU.

Warto podkreślić wysoki poziom uczestników festiwalu. Oprócz samych przedstawień konkursowych odbywały się warsztaty wokalne i teatralne (prowadzone przez członków Teatru Brama) oraz omówienia poszczególnych spektakli. Był to pierwszy festiwal, na którym teatr z Raciborskiego Centrum Kultury zaprezentował się ze spektaklem wg W. Gombrowicza, tym bardziej cieszy pozytywny odbiór oraz wygrana.

W Goleniowie panowała wspaniała atmosfera, młodzież miała okazję integracji z ludźmi z całego kraju, zawiązała pozytywne relacje z aktorami innych teatrów, co może w przyszłości zaowocować współpracą i realizacja ciekawych projektów. Mimo sukcesu młodzi aktorzy nie zamierzają spocząć na laurach i już przygotowują się na kolejne festiwale, które odbędą się jeszcze w maju w Rybniku i Wadowicach.

Przypomnimy nagrodzony skład Teatru TETRAEDR: Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Oliwia Urbanowska, Łukasz Czogalik, Marcin Franaszek, Jakub Tabor i Radosław Wróbel.

źródło: RCK