Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Kultura

Sukces naszej fotografki w konkursie Śląska Fotografia Prasowa 2016

20.03.2017 19:00 | 0 komentarzy | (q)

Współpracująca z portalem Nowiny.pl Aneta Czarnocka-Kanik - członkini Stowarzyszenia Jastrzębski Klub fotograficzny "Niezależni" z Jastrzębia-Zdroju dostała się do finału konkurs Śląska Fotografia Prasowa 2016 i znalazła się w gronie 31 fotografów, których zdjęcia można oglądać do końca marca w siedzibie Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Sukces naszej fotografki w konkursie Śląska Fotografia Prasowa 2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tegoroczny – czternasty – konkurs Śląska Fotografia Prasowa, organizowany przez Bibliotekę Śląską oraz Syndykat Dziennikarzy Województwa Morawsko-Śląskiego i Ołomunieckiego, wpłynęło 667 zdjęć 70 polskich i czeskich fotoreporterów. Są to cykle fotografii i pojedyncze prace, których autorzy często podejmowali wiele nietuzinkowych tematów. Przedstawiono m.in. działalność pierwszej w Polsce szkółki ju-jitsu dla dzieci z zespołem Downa. Interesujące są również cykle obrazujące życie w bacówce, zabiegi szeptunki z Bieszczad, prace wykonywane w skoczowskiej wytwórni kapeluszy czy treningi „chłopaczar” – jak stereotypowo określane bywają dziewczyny grające w piłkę nożną.

Główną nagrodę zdobył Tomasz Jodłowski za cykl Ścieżka zdrowia podczas biegu ekstremalnego Runmageddon w Zabrzu.

Jury zauważyło i doceniło także reportaż Anety Czarnockiej-Kanik pt. "Czarny Protest - detal", który został zrealizowany podczas Ogólnopolskiego Strajku Kobiet 13 października 2016 r. w Katowicach. Zdjęcia prezentujemy w naszej galerii.

Wystawę fotografii finałowych do końca marca można oglądać w siedzibie Biblioteki Śląskiej. Zdjęcia następnie będą prezentowane m.in. w centrum handlowym Silesia City Center oraz w halach Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice.