Poniedziałek, 28 maja 2018

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kultura

Goście z całego województwa na koncercie Jazz z Wami w Raciborzu [ZDJĘCIA]

19.03.2017 06:05 | 0 komentarzy | żet

– Zadajemy dziś kłam tezie, że w Raciborzu jazz się nie przyjmie - powiedział tuż przed koncertem Marek Rapnicki, witając wraz z dyrektor RCK Joanną Maksym-Benczew licznie zgromadzoną w sali Raciborskiego Domu Kultury publiczność.

Goście z całego województwa na koncercie Jazz z Wami w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu "Jazz z Wami" jest dziennikarz radiowej Trójki Mariusz Owczarek. Idea festiwalu polega na popularyzacji muzyki jazzowej i jej twórców, co sądząc po frekwencji raciborskiego koncertu, udaje się świetnie.

18 marca w Raciborskim Domu Kultury wystąpiła pianistka Katarzyna Pietrzko. Na scenie towarzyszyli jej Szymon Frankowski (kontrabas) oraz Piotr Budnik (perkusja). Koncert w Raciborzu był dla trójki wyśmienitych muzyków próbą generalną przed nagraniem płyty, dlatego też dali z siebie wszystko.

W drugiej części wieczoru sceną zawładnęli Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie formacją Audiofeeling Trio. Muzycy wzięli się za jazzową dekonstrukcję utworów Bronisława Kaper i Henryka Warsa, w czym wspierał ich... Mr Krime (DJ).