Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Kultura

Filmowe hity w jazzowej odsłonie. Wkrótce festiwal Jazz z Wami

13.03.2017 12:57 | 0 komentarzy | ż

Lubicie przedwojenne polskie przeboje? Z sentymentem wracacie do takich piosenek jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zimny drań”, „Ach śpij kochanie” czy „Miłość ci wszystko wybaczy”? Jeśli tak, to macie Państwo niepowtarzalną okazję, by wysłuchać ich w zupełnie nowej, jazzowej odsłonie!

Filmowe hity w jazzowej odsłonie. Wkrótce festiwal Jazz z Wami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Koncert w wykonaniu Pawła Kaczmarczyka& Audiofeeling Trio & Mr.Krime&Kasia Pietrzko Trio odbędzie się w ramach festiwalu „Jazz z Wami” Radiowej Trójki i będzie jedynym koncertem festiwalu w województwie śląskim! Kiedy i gdzie? – W najbliższą sobotę, 18 marca o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury (RCK RDK, ul. Chopina 21).

Tego wieczoru wysłuchamy materiału z albumu Vars&Kaper DeconstructiON, który w 2016 roku został nagrodzony Mateuszem Radiowej Trójki jako Jazzowe Wydarzenie Roku. Wykonawcy przypomną nam utwory dwóch wielkich polskich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, których kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. do 60. Ich utwory były wielokrotnie interpretowana przez takich gigantów jazzu, jak John Coltrane czy Miles Davis.

Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator – Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacja Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Ten nowy, niebanalny szlif to spotkanie dwóch stylistyk i zderzenie metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem. To prawdziwa gratka dla miłośników jazzowego brzmienia.

Bilety w cenie 40 zł i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronach: www.rck.com.pl , www.kupbilecik.pl. Honorowane karty SENIOR 60+ i RODZINA+.

źródło: RCK