Poniedziałek, 20 stycznia 2020

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Kultura

Dni gminy Marklowice w rytmie disco-polo

25.02.2017 07:00 | 0 komentarzy | juk

Gminny kalendarz sportowo–kulturalny jest właśnie dopinany na ostatni guzik.

Dni gminy Marklowice w rytmie disco-polo
Czy w Marklowicach wystąpi król disco Tomasz Niecik?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Sezon imprezowy rozpoczynamy już z początkiem kwietnia. Dokładnie w prima aprilis odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Tanecznego Aplauz – zapowiada inspektor Czesława Somerlik z Pionu Spraw Społecznych w marklowickim urzędzie gminy. Dodaje, że zgłoszenia na wydarzenie trwają do 5 marca, ale już teraz zainteresowanie imprezą jest ogromne. Festiwal ma zasięg wojewódzki, jednak już w zeszłym roku byli uczestnicy również z ościennych województw, np. opolskiego.

Kolejnym mocnym punktem marklowickiego kalendarza sportowo–kulturalnego są Dni Marklowic. – Impreza prawdopodobnie odbędzie się w klimacie disco polo. Każdy z mieszkańców znajdzie również coś dla siebie – wyjaśnia Czesława Somerlik. Termin wydarzenia jest jeszcze w trakcie ustalania, ale trwać będzie najprawdopodobniej jeden dzień.

W Marklowicach odbędą się również tradycyjne Dożynki Gminne. – W zeszłym roku głównym bohaterem dożynek była kapusta. W tym roku również chcemy jakieś warzywo wyeksponować. Pragniemy też zaangażować mieszkańców w imprezę, na przykład przez przekonanie marklowiczan do ozdabiania swoich domostw i posesji – dodaje Somerlik.